Proč lesní škola a školka Žijem lesemProtože Žijem lesem = dětsví na které budou Vaše děti rády vzpomínat!Co je čeká? Především nevšední zážitky, dětská radost a přirozenost, rozvoj fantazie, budování vztahů a  rozvoj dítěte v přirozeném a vstřícném prostředí. 

Lesní klub Žijem lesem byl založen na jaře 2015, u zrodu stály Monika Boumová, Michaela Hořejší a Jana Navrátilová. V tomto roce bylo svépomocí postaveno zázemí klubu - slaměnohliněný domek. Zázemí klubu se nachází v obci Větrovy, vzdáleném 5 min od centra města Tábora, na polosamotě, v těsné blízkosti lesa, luk a polí. První děti jsme do klubu přivítali v říjnu roku 2015.Od roku 2016 jsme začali pořádat i pravidelné letní příměstské tábory pro širokou veřejnost. V roce 2018 jsme rozšířili působení o provoz komunitní školy, pro kterou byla zakoupena a plně zrekonstruována maringotka. V nabídce máme i kroužky pro školkové a školní děti, oblíbený přírodovědný a nově od roku 2019 i Hejného matematiky.

V klubu a škole pracují profesionální i amatérští nadšenci pedagogové.

V klubu jsou každý den přítomni 2-3 průvodci, kapacita dětí na den je 20, děti jsou věkově smíšené.

Ve škole se dětem věnuje 1-2 průvodcI, třída je věkově smíšená.  Aktuálně je ve škole 14 dětí. 

Bc. Jana Navrátilová

 

Jana je jednou ze zakladatelek projektu. Funguje jako koordinátorka klubu a školy. Navíc je i pár dní průvodkyní ve školce. Les, zvířata a přírodu vůbec, miluje a cítí se v ní dobře a doma. Blízké ji jsou principy permakultury, kterými se řídí při sestavování vzdělávacích plánů. Dětem ráda nabízí a ukazuje, co vše nám příroda dává a jak nás obohacuje. Ráda a stále vymýšlí nové akce a projekty pro děti, rodiče i školu a školku. Vystudovala management i předškolní pedagogiku. Pro práci s dětmi nejvíce čerpá z celoročního vzdělávacího cyklu pořádaného Asociací lesních MŠ - "Školka blízká přírodě". Inspirací jí je filosofie Naomi Aldort, Jaroslava Duška, koncepty Nevýchovy či Respektovat a být respektován. 

Mgr. Lucie Angerová

 

Lucie působí jako hlavní průvodkyně v naší lesní komunitní škole, je jejím motorem. Vystudovala pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích obor učitelství pro 1. stupeň s Aj. Během své učitelské praxe se  stala certifikovanou lektorkou Hejného metody. Lucka vede kroužek Hejného matematiky pro předškoláky i školáky. Matematiku má ráda a předává ji dál hravou a příjemnou formou, má vždy po ruce vhodnou aktivitu a tak se s ní děti nikdy nenudí a  matematiku vnímají jako hru a zábavu.

Lucka se zajímá se o alternativní metody ve vzdělávání. Principy Hejného metody vnáší do celého učebního procesu.

Od mala jezdí na letní tábory, ráda cestuje a miluje přírodu. Ráda a hodně se směje, v její přítomnosti je vždy veselo.

Ing. Michaela Hořejší

 

Míša stála u zrodu založení myšlenky lesního klubu v Táboře a je jednou ze zakladatelek.

V současnosti pracuje jako průvodkyně v klubu. S dětmi ráda tvoří, vyrábí a maluje, nejlépe z přírodních materiálů. Dětem dopřává radost z tvoření a objevování sebe sama skrze sílu fantazie a tvoření. Ráda vymýšlí pro děti zajímavé tvořivé aktivity. V současné době studuje arteterapii, jejíž prvky lze již nyní v její práci s dětmi sledovat. 

Bc. Katka Eremiášová

 

Věčně usměvavá Katka je průvodkyní ve škole. Ráda s dětmi tvoří, vyrábí a zpívá. Připravuje pro děti stále nové a nové aktivity. Ráda s dětmi jezdí na výlety a pracuje v terénu. Škola hrou je pro ni druhé jméno :-) 

 

Katka má bohaté pedagogické zkušenosti, které kromě výchovy svých tří synu získala svým působením v MŠ a ŽŠ.

Zdeňka Zemanová

 

Zdeňka působí v lesním klubu jako průvodce. Je odchovaná Skautem, poté jezdila dlouhá léta jako vedoucí na tábory. Miluje pohyb. Je cvičitelkou II. třídy, vedla cvičení s předškolními dětmi, cvičení s rodiči a později i taneční cvičení.

Zdeňka má za sebou profesní zkoušky jako chůva batolat a děti předškolního věku. Ráda cestuje, sportuje a čte. S dětmi se pouští nejraději do pečení a vaření, také ráda recykluje, vytváří kreativní hračky a pomůcky. Zdeňka se snaží žít v souladu s přírodou, lidmi a celým okolím vůbec.

Bc. Sylvie Pekařová

 

Sisi je průvodkyní ve škole a klubu již několik let. Zaměřuje se na objevování přírody a přírodních zákonů, které dětem s láskou a nadšením předává. Zároveň miluje výtvarno a pro děti ráda vymýšlí různé výtvarné techniky a tvoření.

Vystudovala environmetální výchovu na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích.

V současné době studuje učitelství pro 1. stupeň na UK v Praze.

Helena Mašátová

 

Helča je průvodkyní v klubu.

Má bohaté zkušenosti s dětmi, jako vedoucí z letních táborů.

V současné době studuje pedagogickou fakultu.

Helča je velmi vnímavá k dětským potřebám, ráda si s dětmi hraje a tvoří.

Ondřej Řezník

Ondra je průvodce ve školce. Dětem je oblíbeným parťákem i potřebným mužským vzorem.

Je to velký sportovec, má rád přírodu a tábornictví, ze kterého má letité zkušenosti jako táborový vedoucí.

V současné době studuje pedagogickou fakultu.

Ladislav Benák

 

Láďa funguje jako správce a údržba všeho možného. Je i občasný průvodce ve školce.

 

Láďa je profesí programátor, srdcem hudebník a duší blízko k dětem... snaží se porozumět dětské duši a potřebám, nahlíží na ně jako na partnery a snaží se problémy řešit s nadhledem a respektem. 


Je velký velký obdivovatel knih Respektovat a být respektován, Konceptu kontinua a osobnosti Jaroslava Duška. 

Spolupracujeme

Květa Cermanová

Aktivně spolupracujeme s profesionální terapeutkou a dulou Květou Cermanovou. Tým pod jejím vedením absolvuje pravidelná skupinová sezení, kde řeší zapeklité otázky výchovy dětí a další důležité věci :-)

 

Jsme moc rádi, že Květa přijala patronát nad naší školkou a je jejím mentorem.

 

www.dulakveta.cz

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now