workshopy pod vedením Květy Cermanové

REZONANCE ve vztazích a v životě

   10.8. 2019,

   28.9. 2019

   9.00 -18.00

 

Cena : 900,- Kč

 

Místo konání: Lesní školka Větrovy, Tábor

Přihlášky na email : cermanova@centrum.cz, nebo na tel:728769097 (možno i sms)

 

 Pojďme společně nahlížet do našich vztahů, rodinných systémů. Díky skupinové práci se můžeme ponořit do příběhů ostatních, nechat se jimi inspirovat, zkusit otevřít svá srdce a získat nadhled k tomu, co nám se ve vztazích děje.

Můžeme se dívat i na své zdraví, situace, se kterými nejsme schopni pohnout, změnit je, pochopit, na pracovní i přátelské vztahy, nejen ty rodinné.

Workshop je vhodný pro všechny, kdo mají chuť :-) na sobě pracovat a obohatit tak i své blízké. Není nutné mít vlastní téma, nebo záměr se dívat na svůj příběh, učíme se ve skupině vzájemně a příběhy druhých jsou někdy velkým zdrojem obohacení a moudrosti.

 

https://www.terapiedulatabor.cz/clanky/rezonance-ve-vztazich.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UDÁLO SE:

říjen 2017 proběhne kurz první pomoci

Kurz vedou lékaři, záchranáři, medici, pracovníci složek IZS se zkušenostmi z praxe a instruktoři věnující se zážitkové výuce a vzdělávání dospělých. 
- Vedením kurzu je vždy pověřen instruktor s platnou akreditací MŠMT, což zaručuje uznatelnost kurzu pro naplnění povinnosti zaměstnavatele „zajistit zaměstnancům přiměřené informace a pokyny k poskytnutí první pomoci“ ve smyslu § 103, odst. 1, písm. g), zákona 262/2006 Sb., zákoník práce.

Cena kurzu: 950 Kč / účastník, 850 Kč / pro rodiče dětí LMŠ 

 

a jak to vypadalo na tom minulém?

 

dne 13. 11. 2016 od 9 do 17 hodin proběhl ve školce zážitkový kurz první pomoci - IPRK BABY

První pomoc u dětí, to byla hlavní náplň zážitkového kurzu IPRK Baby, který se konal druhou listopadovou neděli.

Kurz IPRK Baby naplňoval název projektu „první pomoc prakticky“ již od první hodiny programu, kdy účastníci v areálu školky zasahovali u podchlazeného člověka v bezvědomí. Následovalo seznámení s univerzálním postupem „6 Z“, trocha nezbytné teorie a opět praktický nácvik přístupu k bezvědomému, kontroly jeho dechu a manipulace s ním.


V dalším bloku došlo na téma, které nenechá žádného rodiče chladným, na resuscitaci dítěte a první pomoc při dušení. Po úvodní ukázce správného postupu resuscitace (dle současných doporučení Evropské resuscitační rady) se jedna skupinka účastníků vydala zachraňovat muže se zástavou oběhu, jehož bylo nutné resuscitovat až do příjezdu záchranky. Jinými slovy, účastníky čekala 15minutová resuscitace figuríny dospěláka, čímž měli možnost vyzkoušet si v praxi, že je to sice fuška, ale že při střídání zachránců a správné technice stlačování není na resuscitaci dospělého nic tak složitého. Druhá skupinka se naopak věnovala první pomoci při dušení cizím tělesem a resuscitaci na dětských figurínách.


Další „kolotoč“ čtyř stanovišť pod vedením lektorů IPRK zahrnoval opět hlavně praktické nácviky a simulace. Zatímco na jednom stanovišti skupinky řešily případ rodiče s bolestí na hrudi, která přešla v jeho kolaps, a následnou 15 minutovou resuscitaci figuríny, na dalším stanovišti se resuscitovaly děti. Další dvě stanoviště patřila první pomoci při dušení a simulacím zaměřeným na manipulaci s bezvědomým.


Po obědové přestávce se program přehoupl do ryze praktické části. Instruktoři IPRK spolu se čtveřicí figurantů připravili účastníkům stanoviště představující různé nehody a úrazy. Účastníci tak vyráželi do okolní přírody řešit případy, jako mladou slečnu s tepenným krvácením, bezvědomí, úraz hlavy, nebo pád ze stromu, podchlazení či rychle se zhoršující pacientku s vnitřním krvácením. Mrazivé počasí skvěle potrhlo závažnost situací i význam zajištění tepelného komfortu do doby předání zraněných záchranářům. Pochopitelně následovala i zpětná vazba k jednotlivým stanovištím i dořešení všech dotazů k těmto tématům.


Paralelní program k simulačním stanovištím tvořily nácviky dalších dovedností, jako je fixace krční páteře u dětí i dospělých s podezřením na úraz páteře nebo nácvik stabilizované polohy a první pomoci při celotělových křečích, včetně febrilních křečí u dětí.

Tečkou programu byla reálná nahrávka volání na linku 155, která dobře potrhla význam toho, umět v krizové situaci zvládnout prvotní paniku a nebát se poskytnout první pomoc – jelikož zde platí, že to nejhorší je nedělat nic. Po předání certifikátů o absolvování kurzu jsme se rozešli s dobrým pocitem ze smysluplně stráveného dne a s párem modrých rukavic v kapse :-)

Kurzy první pomoci plánujeme pořádat pravidelně, máte-li o něj zájem, napište nám: info@zijemlesem.cz

REZONANCE VE VZTAZÍCH

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now